logo of the website

Březnová výzva 2024

01. 03. 2024

Od roku 2021 už není Adventní běhání jedinou akcí, kterou Advenťáci pořádají. Kdo nemůže s námi proběhat prosinec třeba, protože ze zdravotních důvodů nemůže běhat, tak se může připojit k březnové výzvě, kdy se počítá 30 minut jakéhokoliv pohybu denně. A i když si to nepočítáme do oficiálního žebříčku a hýbeme se hlavně kvůli sobě samým, tak zadarmo to úplně není, protože i letos si elfové připravili speciální úkol na každý týden.

Jak jsme se tedy při letošní výzvě hýbali?

První týden: Start a téma týdne bylo Odhodlání.

V prvním týdnu jsme si stanovili cíl zopakovat vybranou pohybovou aktivitu minimálně třikrát. Ať už to bylo běhání, plavání, bruslení nebo procházky, každý se pustil do toho, co mu bylo nejbližší. Cílem bylo udržet si odhodlání a hlavně se nevzdat.

Druhý týden: Pokračujeme ve velkém stylu s tématem Radost.

Ve druhém týdnu se naše nadšení nevytratilo. Díky vzájemné podpoře jsme se motivovali k překonávání lenosti a udržení aktivity. Společné sdílení zážitků a vzájemná podpora byly klíčové a udělat si při nebo po pohybové aktivitě radost, tak dokázal úplně každý.

Třetí týden: Společný pohyb s tématem Podpora.

Ve třetím týdnu jsme se zaměřili na to, abychom do svého sportování přibrali parťáka. Ať už to byl přítel, rodinný příslušník nebo nově nalezený sportovní kamarád, společné aktivity přinesly více radosti a motivace nejen nám, ale i někomu dalšímu.

Čtvrtý týden: Výzva k Odvaze.

Poslední týden byl o odvaze. Advenťáci překonávali své strachy a zkoušeli nové věci, ať už to bylo běhání na neznámých trasách, lezení nebo plavání v bazénu mezi zkušenějšími plavci. Každý z nás našel něco, co mu pomohlo překonat vlastní hranice ať už byly malé nebo velké, ale vydržet až do konce bylo při vzájemné podpoře mnohem snazší.

Děkujeme všem!

Celý měsíc jsme si užili společně, sportovali, sdíleli zážitky a podporovali se navzájem. Je skvělé, že se z naší prosincové aktivity stal celoroční zvyk. Ať už jste zaplnili všechna políčka v březnovém kalendáři, nebo ne, hlavní je, že jsme se všichni překonali a našli si čas na pohyb a zapojili nejen sebe, ale třeba i zbytek rodiny nebo kamarády. A i když jsme v březnu sportem pomáhali hlavně sami sobě, tak věříme, že o to větší chuť budeme mít pomáhat našim hrdinům, se kterými se život nemazlil, při Běhu Advenťáka v červnu.